24.09.2020
Spotkanie V4 z Przewodniczącą KE

– Dziś wspólnie z Premierami V4 przedstawialiśmy pakiet odnoszący się do polityki migracyjnej oraz plan dotyczący pomocy Białorusi – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w Brukseli.

Grupa Wyszehradzka przedstawiła postulaty i spojrzenie na zasadnicze sprawy, takie jak m. in. budżet Europy i plany odbudowy gospodarki po COVID19.

– Przed nami jeszcze kilka miesięcy zmagania z pandemią. Dzisiejsza dyskusja w tym temacie była bardzo konstruktywna. Nie chcemy, aby po raz kolejny doszło do lockdownu – oświadczył.

Zaznaczył, że społeczeństwo białoruskie nie zostanie pozostawione same sobie.

– Nie tylko Polska, ale cała Europa chce mu pomóc. Mamy dla nich pozytywny plan – powiedział.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...