– W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy dzisiaj pracują w szkołach w systemie stacjonarnym w przedszkolach i opiekunów w żłobkach – powiedział Minister Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w KPRM.
Zaznaczył, że ?w najbliższą sobotę tj. 6. lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZenecka ok. 120 tys. dawek?.
– Do końca lutego zgodnie z dokumentami przesłanymi przez tę firmę do Polski trafi łącznie ok. 1. mln szt. szczepionki – dodał.
Podkreślił, ?że nie ma lepszych i gorszych szczepionek. Wszystkie szczepionki, które zostały dopuszczone do używania na terenie Unii Europejskiej są bezpieczne”.
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że ?od przyszłego tygodnia każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej placówki oświatowej, a dyrektorzy będą mogli zarejestrować nauczyciela do szczepienia?.
– Zachęcam nauczycieli do tego, aby wsłuchiwali się w głos specjalistów i skorzystali z tej okazji, możliwości zaszczepienia się już teraz – apelował.
Minister Rodziny i Polityki Społecznej dodała, że ?szczepienia to bardzo ważny kolejny krok do powrotu do normalności?.
– Narodowy Program Szczepień to modelowe rozwiązanie, które pozwala w sposób systematyczny szczepić kolejne populacje – oznajmiła.
– Zróbmy wszystko, aby jak największa grupa zaszczepiła się w trosce o swoich bliskich, o siebie, ale przede wszystkim w trosce o polskie rodziny.
To jest ta możliwość, którą Państwu stwarzamy, abyśmy bezpiecznie mogli powrócić do normalności – mówiła.