21.10.2020
Razem wyjdziemy z tej walki zwycięsko

– Nasza droga środka jest najbardziej właściwa, ponieważ musimy nauczyć się żyć z pandemią w dłuższym horyzoncie czasowym powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie.

– Nasza strategia to przede wszystkim tak budować życie społeczne i gospodarcze, żeby móc uczyć się, pracować, żyć, nie zamykać gospodarki i jednocześnie przecinać ten pas transmisyjny COVID-19 – dodał.

Zaznaczył, abyśmy odrzucili sojusz skrajnych negacjonistów i tych, którzy proponują zamknięcie całej gospodarki.

– Idźmy drogą środka, ona jest najbezpieczniejsza – stwierdził.

Jak przypomniał Premier ?Pan prof. Marian Zembala powiedział, że w obecnej sytuacji wszyscy powinni współpracować ponad podziałami?.

– Nie ma innej opcji, to apel o solidarność, język, który chyba wszyscy tutaj niezależnie od różnic rozumiemy – oznajmił.

Dodał, że Rząd kieruje się opiniami ekspertów wirusologów, dlatego zalecono noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

– Zrobimy wszystko, żeby bronić naszej gospodarki, chronić seniorów, chronić życie i zdrowie wszystkich naszych obywateli. Proszę nasze babcie i dziadków, matki i ojców, wszystkich, którzy mogą pracować zdalnie – pozostańcie w domach – zaapelował.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...