02.03.2017
Przyjęliśmy wspólną deklarację o przyszłości UE

– Przyjęliśmy wspólne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej o przyszłości Europy, które będzie prezentowane na szczycie w Rzymie. W deklaracji poruszamy kwestie dotyczące reform UE i zachowania jedności Unii. To nasz plan na Europę – powiedziała Premier Rządu Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Warszawie.

Dodała, że każdy model przyszłej współpracy musi gwarantować integralność, spójność wspólnego rynku strefy Schengen i samej Unii.

– Nie zgadzamy się na podziały w Unii i nigdy na takie podziały się nie zgodzimy – stwierdziła.

Premier Beata Szydło powiedziała, że Grupa Wyszehradzka oczekuje od Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wspólnego spotkania w Rzymie.

– Liczymy na to, że w Rzymie spotkamy się już tylko po to, aby wspólnie ogłosić nowy plan dla Europy – oznajmiła.

Szefowa Rządu zaznaczyła, że dla Grupy Wyszehradzkiej ważne jest, aby reforma Unii zakładała równość interesów wszystkich krajów członkowskich.

– Mamy wiele planów w zakresie wspólnego rynku, w szczególności usług i rynku cyfrowego. Jednocześnie zgodziliśmy się, że należy pilnie przeciwstawiać się protekcjonizmowi na rynku pracy i w transporcie – poinformowała Premier Rządu Beata Szydło.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...