04.04.2017
Program Rodzina 500 Plus przynosi oczekiwane rezultaty

– Dzięki Programowi Rodzina 500 Plus zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci i wyraźnie poprawił się status polskich rodzin. Jesteśmy Rządem, który cały czas podkreśla, że rodzina i sprawy z nią związane, są dla nas priorytetem. Dziś z satysfakcją możemy powiedzieć, że program Rodzina 500 Plus przynosi oczekiwane rezultaty, a my skutecznie łączymy politykę prorodzinną z polityką rozwoju gospodarczego – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji po posiedzeniu Rządu.

Dodała, że Program Rodzina 500 Plus daje realne, bardzo wyraźne wsparcie finansowe, które kierowane jest w miejsca rzeczywiście wymagające pomocy.

– Nasz Rząd wielokrotnie podkreślał, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w przyszłość i w rodzinę, dlatego na politykę prorodzinną przeznaczamy największe środki – stwierdziła.

Poinformowała, że projekt nadal będzie kontynuowany, a Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że nie zabraknie pieniędzy na Program Rodzina 500 Plus.

– Fundusze są i będą. Program został wprowadzony w przyjaznym otoczeniu, a obecnie korzysta z niego co drugie polskie dziecko – oznajmiła.

Minister zaznaczyła, że choć planowane są pewne zmiany w Programie, jego fundamenty nie ulegną przekształceniom.

– Zaproponowane przez Resort zmiany mają na celu przede wszystkim uszczelnienie systemu oraz ułatwienia dla rodzin przy składaniu wniosków – powiedziała Minister Elżbieta Rafalska.

Przeczytaj również

Czas Polski, program Polaków w Jędrzejowie. Dziękujemy!

Ogromne emocje, pełna sala i jasny przekaz. Spotkanie z Prezesem PiS J. Kaczyńskim w Jędrzejowie pokazało jedno: Polacy chcą Polski silnej, sprawiedliwej i bezpiecznej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński: To będzie...