20.10.2016
Prezydent Warszawy zlekceważyła przedstawicieli lokatorów

– Wczoraj odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poświęcone aferze reprywatyzacyjnej. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zignorowała zaproszenie na nie – powiedział Poseł PiS Jacek Sasin podczas wspólnej konferencji prasowej z Posłami Pawłem Lisieckim i Szymonem Szynkowskim vel Sęk. – Prezydent Warszawy zlekceważyła przedstawicieli lokatorów, którzy przyszli na posiedzenie. Jej nieobecność jest oburzająca i potwierdza, że nie jest ona zainteresowana rozwiązaniem afery – dodał.

– Chcielibyśmy,  aby prezydent Gronkiewicz-Walt nie uciekała przed odpowiedzialnością i stanęła przed warszawiakami – zaznaczył.

Jacek Sasin podkreślił, że opozycja jest przerażona tym, że PiS chce wyjaśnić aferę związaną z reprywatyzacją.

Poseł Szymon Szynkowski vel Sęk oświadczył, że należy wyjaśnić wszelkie sygnały o nieprawidłowościach.

– Sygnały o nieprawidłowościach spływają z wielu miast. Należy to również wyjaśnić – mówił.

Paweł Lisiecki odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy.

– Wczorajsza wypowiedź wiceprezydenta Witolda Pahla była skandaliczna, powinien przeprosić za swoje słowa – powiedział Poseł.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...