12.10.2016
Prezentacja projektu przekopu Mierzei Wiślanej

– Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się inicjatywy realizacji projektu przekopu Mierzei Wiślanej – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Elblągu. – Ten projekt wpisuje się w politykę Planu Rozwoju Polski – dodał.

– Korzyści z inwestycji osiągnięte zostaną na wielu różnych płaszczyznach. Inwestycja ta sprzyjać będzie przemysłowi Elbląga – podkreślił. – Część środowisk będzie próbować ograniczać inwestycję. Nie ma wątpliwości, że kierują się one interesem politycznym – mówił Prezes PiS.

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk mówił o prowadzeniu inwestycji jaką jest budowa kanału.

– 3 października ogłoszony został przetarg na projekt budowania kanału żeglugowego. (?) Chcemy prowadzić tę inwestycję zgodnie z prawem Unii Europejskiej, zgodnie z wszystkimi dyrektywami. Będziemy działać w porozumieniu z Komisją Europejską i zgodnie z normami środowiskowymi – powiedział Minister Gróbarczyk oraz zaznaczył, że nie ma problemów z kwestią budżetowania inwestycji.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...