10.01.2020
Premier wręczył powołania nowym wojewodom

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego oraz Władysława Dajczaka na stanowisko wojewody lubuskiego.

– Silne państwo to jednocześnie silna administracja centralna i silny samorząd – powiedział podczas uroczystości. 

Podkreślił, że doskonała współpraca wojewodów w poprzedniej kadencji, z różnymi samorządami, pokazuje ich propaństwowe podejście.

– Potrzebujemy wojewodów, którzy mają wyobraźnię ponadregionalną. Dziękuję za ponowne objęcie stanowisk. Z takimi znakomitymi i doświadczonymi fachowcami będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać region podkarpacki i lubuski – oznajmił.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...