22.05.2020
Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w firmie “Elsit”

– Od początku epidemii koronawirusa rząd skupił się na ochronie życia i zdrowia Polaków oraz uratowaniu gospodarki. Dzisiaj powoli wychodzimy na prostą, będziemy mogli wrócić na ścieżkę rozwoju – powiedział Premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził gliwicką firmę Elsit produkującą elementy instalacji elektrycznej.

Jak dodał, szybkość reakcji, zdolność do adaptacji w nowych warunkach daje szanse na podbicie kolejnych rynków.

– Udaje nam się pozyskiwać nowe rynki, bo polska jakość jest coraz bardziej ceniona. Ocalone miejsca pracy razem z kapitałem wiedzy, który jest w polskich firmach, stworzą dobry punkt startu po kryzysie, aby nie tylko Polska mogła się rozwijać, ale i wyszła z niego wzmocniona – stwierdził.

Podkreślił, że przez działania takie jak Tarcza Finansowa uratowano wiele milionów miejsc pracy.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...