11.04.2019
Premier Mateusz Morawiecki na szczycie UE ws. brexitu

– Dla mnie najważniejsze jest to, że udało się zadbać o interesy Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Nasze zdanie było jednym z ważniejszych. To też powiew optymizmu – powiedział Premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu szczytu UE ws. brexitu.

Dodał, że osiągnięto rozwiązanie tego impasu.

– Przesuwamy brexit do października. Jest szansa, że do tego czasu uda się wypracować dobrą umowę – oznajmił.

Podkreślił, iż takie momenty w życiu gospodarczym mogą być bardzo groźne w konsekwencjach.

– Robimy wszystko, by nie było twardego brexitu. Jeśli Wielka Brytania będzie wychodziła z UE to wyjdzie w sposób uporządkowany. Natomiast jeśli zostanie, co będzie u nas dobrze widziane, to będziemy się z tego cieszyli. Jednak przede wszystkim uszanujemy decyzję społeczeństwa brytyjskiego niezależnie od tego jaka ona będzie – powiedział.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...