26.03.2018
Premier M. Morawiecki laureatem nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

– Ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa. To wielkie zobowiązanie do kroczenia drogą, którą kroczył Śp. Prezydent Lech Kaczyński, będący uosobieniem odwagi – powiedział Premier Mateusz Morawiecki, laureat nagrody im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Dodał, że Śp. Prezydent Lech Kaczyński zawsze starał się realizować cele, które były najważniejsze dla Polski.

– Był wzorem. Zawsze robił to, co należało robić. Cele, które postawił przed nie są łatwe, ale wielkie, a tylko wielkie cele pomogą nam odbudować naszą pozycję w świecie – przypomniał.

Podkreślił, że Rząd PiS odbudowuje wartość V4 oraz stara się rozwijać ideę Trójmorza.

– Śp. Prezydent Lech Kaczyński mówił, że musimy walczyć o nasz status w Unii Europejskiej. To właśnie teraz robimy. Nie zbudujemy Polski naszych marzeń bez solidarności – oznajmił.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...