25.10.2016
Premier Beata Szydło powołała Komisję Weryfikacyjną ds. reprywatyzacji

– Od kilku tygodni codziennie wychodzą na jaw bulwersujące fakty dotyczące reprywatyzacji. Sytuacja wymaga nadzwyczajnej reakcji. Postanowiliśmy powołać Komisję Weryfikacyjną – powiedziała Premier Beata Szydło na wspólnej konferencji prasowej z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Prezes Rady Ministrów oświadczyła, że ustawa będzie projektem rządowym.

– Projekt ustawy o Komisji Weryfikacyjnej w sprawie nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie będzie projektem rządowym. (?) Ta Komisja ma za zadanie wyjaśnić te bulwersujące informacje i fakty, dojść prawdy, dać sprawiedliwość ludziom – mówiła.

– Nigdy nie będzie zgody na oszustwa i nieprawidłowości. To sprawa bardzo poważna – dodała Szefowa Rządu.

Minister Zbigniew Ziobro poinformował, jakie uprawnienia posiadać będzie Komisja.

– Komisja Weryfikacyjna uzyska wszystkie uprawnienia komisji śledczej, a dodatkowo będzie miała możliwość podejmowania konkretnych decyzji – powiedział.

Minister Sprawiedliwości podkreślił, że rząd nie będzie tolerował patologii.

– Państwo będzie chronić uczciwych ludzi i likwidować patologie. Prawo własności jest święte, ale nie dotyczy osób, które je wyłudziły. Komisja ma stać na straży własności osób, którym nieruchomości wyłudzono – stwierdził Ziobro.

Przeczytaj również

Wiceprezes PiS Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu: Projekt ustawy o bezpieczeństwie Polaków na stole

W piątek, 17 kwietnia, Wiceprezes PiS i kandydat na Premiera RP Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla w ramach cyklu #PrzebudzeniePL. Ratunek dla polskiego przemysłu i Grupy Azoty Wiceprezes...