15.11.2018
Polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe w Pradze

– Ten rok jest bogaty w rocznice – świętowaliśmy razem 100-lecie utworzenia Czechosłowacji. Współpraca i spójność Grupy Wyszehradzkiej jest na wysokim poziomie, na jakim jeszcze nigdy wcześniej nie była – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych w Pradze.

Podkreślił, że współpraca handlowa pomiędzy polską stroną a czeską jest bardzo dobra.

– Cała grupa V4 jest największym partnerem handlowym Niemiec. Współpraca turystyczna i społeczna pomiędzy naszymi krajami jest rozwinięta. Będziemy rozmawiać o tematach Unii Europejskiej, polityce klimatycznej, kwestiach migracji, o Brexit – poinformował.

Zaznaczył, że bardzo bliska współpraca daje znakomitą płaszczyznę do rozmów.

– W ramach spotkań resortowych będą toczyć się rozmowy tematach m. in. przyszłościowych, cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa energetycznego – oznajmił.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...