16.01.2019
Polsko-amerykańska konferencja dotycząca cyberbezpieczeństwa

– Musimy bronić Polski, Unii Europejskiej i Ameryki przed atakami cybernetycznymi. Żaden kraj nie poradzi sobie w pojedynkę – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji A New Initiative for Poland: A Future Global Leader in Securing the 4th Industrial Revolution, zorganizowanej przez Atlantic Council w Warszawie.

Wyraził nadzieję, że konferencja przekształci się w długoterminową współpracę, która umożliwi rozwój polskich i amerykańskich firm specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie.

– Jestem przekonany, że naszą specjalnością i skarbem narodowym jest sektor IT. Wierzę głęboko, że ta współpraca pozwoli polskim firmom IT rozwinąć swoją działalność w wymiarze globalnym – podkreślił.

Dodał, że na posiedzeniach RE poruszany jest temat dotyczący cyberbezpieczeństwa.

– Wierzę, że uda nam się zbudować bardzo silny system cyberbezpieczeństwa dla całego świata, dla wszystkich narodów – powiedział.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...