13.11.2018
PiS oraz Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku

– Udało nam się dzisiaj podpisać umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku. Dzięki temu Prawo i Sprawiedliwość oraz Bezpartyjni Samorządowcy wezmą odpowiedzialność za skonstruowanie zarządu oraz prezydium sejmiku województwa dolnośląskiego – poinformował Minister w KPRM Michał Dworczyk podczas briefingu prasowego w Sejmie.

Dodał, że przez wiele dni pracowano nad programem rozwoju dla regionu.

– Bardzo cieszymy się z tego porozumienia. Choć różnimy się politycznie, to cel mieliśmy ten sam – oznajmił.

Podkreślił, że to nie tylko szansa na rozwój Dolnego Śląska, ale również dowód, że myśląc o tym, co jest dobre dla mieszkańców i dobre dla regionu, można współpracować ponad podziałami.

– Zgodziliśmy się, aby kandydata na marszałka województwa dolnośląskiego zaproponowali Bezpartyjni Samorządowcy, dwóch wicemarszałków dla PiS – poinformował.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...