09.04.2018
Odsłonięcie tablicy ku czci Śp. Prezydenta RP L. Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Premier Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz Prezydent RP wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy ku czci Śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego w Sejmie.

– Prezydent RP Lech Kaczyński mówił, że będzie robił wszystko, by demokracja w Polsce była jak najsilniejsza, żeby państwo było silne i uczciwe. Dzisiaj chcemy w szczególny sposób upamiętnić te osoby, które pracowały w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i które w szczególny sposób przyczyniły się do budowy silnego państwa – powiedział Premier M. Morawiecki.

Dodał, że były to osoby z różnych stron sceny politycznej, osoby duchowne, artyści, zajmujące się różnymi dziedzinami życia. 

– Łączył ich wszystkich jeden cel: wzmocnić prawdę o Katyniu, która jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej. W tej misji oni oddali życie – stwierdził.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...