23.04.2018
Niepełnosprawni muszą mieć pomoc

– Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł, bo zdajemy sobie sprawę jak wiele jeszcze potrzeb osób niepełnosprawnych jest niezaspokojonych – powiedział Premier M. Morawiecki podczas inauguracji programu Dostępność+.

Dodał, że dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, wejście nawet po kilku schodkach np. do urzędu jest wyzwaniem.

– Chcemy rok po roku, systematycznie poprawiać los osób z niepełnosprawnościami. Tak, aby całe społeczeństwo było zintegrowane. Żebyśmy wszyscy z pełną świadomością mogli powiedzieć: Polska jest jedna – podkreślił.

Przypomniał, że prace nad programem Dostępność+ rozpoczęły się kilka miesięcy temu i współpracowano przy jego opracowywaniu z organizacjami pozarządowymi.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...