28.06.2017
Nie podwyższymy stopnia alarmowego po atakach cybernetycznych

– Po analizie sytuacji nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana – powiedziała Premier Beata Szydło po posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak dodał, że sformułowane zostały zalecenia, która zostaną przekazane odpowiednim instytucjom.

– System zapewniania bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce działa – poinformował Minister Błaszczak.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...