28.12.2018
Naprawiamy błędy naszych poprzedników

– Rząd PiS wypracowuje rozwiązania, które będą dobre dla polskich rodzin. Wykazujemy determinację w walce o niskie ceny energii. Wprowadzamy rozwiązania, które mają doprowadzić do utrzymania cen na poziomie pierwszej połowy 2018 r. – powiedział Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

Przypomniał, że za rządów PO-PSL doszło do podwyżki cen energii o 50 proc.

– Czując odpowiedzialność za Rzeczpospolitą, naprawiamy błędy naszych poprzedników – błędy braku wypracowania odpowiedniej polityki energetycznej -oznajmił.

Zaznaczył, że zaprezentowane zostaną bardzo dobre rozwiązania oparte o solidarność ,bezpieczeństwa i konkurencyjność. 

– Dbamy przede wszystkim o to, aby nie wzrosły ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, do czego wy za swoich rządów doprowadziliście – zwracał się do obecnej opozycji. 

Podkreślił, że Śp. Prezydent Lech Kaczyński dbał o to, aby w ramach pakietu klimatycznego wypracować najlepsze zasady dla Polski, jednak ówczesny premier Donald Tusk zaprzepaścił szanse w negocjacjach.

– Teraz zadbaliśmy o to, aby portfele Polaków nie ucierpiały na błędach polityki klimatycznej, energetycznej naszych poprzedników – stwierdził.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...