19.06.2017
Musimy wzmacniać współpracę na forum całej UE

– Przez ostatni rok Polska podejmowała aktywne działania przewodnicząc Grupie Wyszehradzkiej. Cieszę się, że mieliśmy okazję do wymiany poglądów na wiele tematów – powiedziała Premier Beata Szydło po spotkaniu z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Beneluksu.

Dodała, że podczas dzisiejszego spotkania omówione zostały kwestie związane z przyszłością Unii Europejskiej, Brexitem, wspólnym rynkiem i bezpieczeństwem.

– Sytuacja w Europie sprawia, że musimy wzmacniać współpracę na forum całej Unii Europejskiej – oznajmiła.

Podkreśliła, że polityka obronna Unii musi być oparta o współpracę z NATO.

– Widzimy możliwość, aby Europa odgrywała większą rolę w temacie bezpieczeństwa. Opowiadamy się za otwartą polityką wobec wschodnich sąsiadów. Chcemy współpracować, aby Unia Europejska miała dobrą przyszłość – stwierdziła Premier Beata Szydło.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...