18.08.2020
Musimy pamiętać o przeszłości

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w Radzionkowie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. Upamiętnił także w Sosnowcu 100. rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego, które rozpoczęło się w nocy z 19 na 20 sierpnia 1920 r.

– Musimy opierać nasze dzisiejsze decyzje na pamięci o przeszłości. Pamiętać o często smutnej historii, ale również zwycięskiej – jak pokazały Powstania Śląskie i Cud nad Wisłą – przypomniał Premier.

Dodał, że Polacy stanęli wtedy na wysokości zadania, ?a my dzisiaj z ogromną wdzięcznością pochylamy się nad tym dziełem?.

Przeczytaj również

Wiceprezes PiS Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu: Projekt ustawy o bezpieczeństwie Polaków na stole

W piątek, 17 kwietnia, Wiceprezes PiS i kandydat na Premiera RP Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla w ramach cyklu #PrzebudzeniePL. Ratunek dla polskiego przemysłu i Grupy Azoty Wiceprezes...