23.05.2018
Mieszkańcy zasługują na przyjazne urzędy

– Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to urząd miasta będzie funkcjonował inaczej. Tutaj ludzie pracują bardzo długo i urzędy muszą dostosować się do czasu pracy warszawiaków – powiedział Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że “urząd powinien być dla mieszkańców Warszawy”. Zaproponował, aby dwa dni w tygodniu były one czynne do godz. 20:00.

– Kolejną zmianą będą wizyty domowe dla najstarszych mieszkańców i osób niepełnosprawnych. W tej chwili funkcjonuje to słabo. Chcemy to rozszerzyć, aby wszystkie sprawy można było załatwiać w taki sposób – oznajmił.

Trzecią zmianą mają być asystenci klienta w podstawowych wydziałach obsługi mieszkańców.

– Bardzo często jest tak, że warszawiak nie wie, do którego miejsca ma się udać i załatwić sprawę. Chcemy pokazać, że urząd może być otwarty dla obywatela i być mu przyjazny – stwierdził.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...