08.01.2016
Kwestie gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości są dla nas priorytetem

– Wychodzimy od rozmowy o podatku, który ma być nową daniną w Polsce i która ma poprawić wpływy budżetowe. Chodzi nam o to, aby zrealizować ważne projekty i programy prospołeczne, które są teraz w Polsce niezwykle potrzebne – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji na temat podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego. 

 Prezes Rady Ministrów zwróciła uwagę, że podatek będzie wyrównaniem szans dla małych przedsiębiorców.

– Podatek da możliwość konkurowania polskim małym firmom handlowym. Żebyśmy mogli powiedzieć polskim kupcom, firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które jeżeli zostanie umiejętnie wykorzystane, da im szansę konkurowania i utrzymywania się na rynku. Kwestie gospodarki oraz rozwoju przedsiębiorczości są dla nas priorytetem. – stwierdziła.

Premier oświadczyła, że ustawa będzie tworzona we współpracy z obywatelami.

– Chcemy stworzyć projekt ustawy, który będzie skierowany do szerokich konsultacji także po to, abyśmy mogli potem z satysfakcją powiedzieć, że stworzyliśmy dobre prawo i to prawo przynosi korzyści dla polskiej gospodarki i nie uderza w polskich przedsiębiorców – mówiła Beata Szydło.

 W konferencji udział wzięli także Wicepremier Mateusz Morawiecki, Minister w KPRM Henryk Kowalczyk oraz Minister Finansów Paweł Szałamacha.

Fot. KPRM

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...