28.02.2020
Konferencja po odprawie z wojewodami

– Premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 mln zł, o które – za pośrednictwem wojewodów – będą mogły aplikować szpitale na przygotowania związane z koronawirusem – poinformował Minister w KPRM Michał Dworczyk po odprawie Premiera z wojewodami.

Jak zaznaczył, rząd przygotowuje także zapasy badań na koronawirusa SARS-CoV-2.

– Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem – oznajmił.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali.

– To oznacza, że teraz wojewoda, decyzją administracyjną, która jest pod rygorem natychmiastowej wykonalności, może zlecać działania w szpitalach, które tę podwyższoną gotowość mają utrzymać ? wyjaśnił.

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker dodał, że wojewodowie zostali zobowiązani, aby inspektorzy sanitarni w województwach pracowali 24 godziny na dobę.

Przeczytaj również

Wiceprezes PiS Przemysław Czarnek w Kędzierzynie-Koźlu: Projekt ustawy o bezpieczeństwie Polaków na stole

W piątek, 17 kwietnia, Wiceprezes PiS i kandydat na Premiera RP Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla w ramach cyklu #PrzebudzeniePL. Ratunek dla polskiego przemysłu i Grupy Azoty Wiceprezes...