04.07.2017
Jesteśmy gotowi do współpracy z Egiptem

– Jesteśmy zdeterminowani, aby nadal mówić jednym, silny głosem w kwestiach tak fundamentalnych, jak reforma europejskiego systemu azylowego, spór z Komisją Europejską w kwestii delegacji imigrantów, czy kierunek pracy dotyczący wolności delegowania pracowników – powiedziała Premier Beata Szydło po spotkaniu V4 z Prezydentem Egiptu w Budapeszcie.

Dodała, że Egipt pozostaje ważnym partnerem w zakresie monitorowania i kontroli nielegalnej migracji.

– Naszym wyzwaniem i odpowiedzialnością jest wyeliminowanie handlu ludźmi i przemytu – oznajmiła.

Podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją do szczerej rozmowy z Prezydentem es-Sisim.

– Poświęciliśmy ją kwestiom dwustronnym oraz wyzwaniom regionalnym i międzynarodowym przed którymi stoją nasze państwa – stwierdziła.

Poinformowała, że rozmowy dotyczyły również o możliwościach współpracy gospodarczej.

– Dla wszystkich państw grupy członkowskich Grupy Wyszehradzkiej Egipt jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych w Afryce Północnej. Pan prezydent potwierdził gotowość do wszechstronnego rozwoju wymianu handlowej i inwestycyjnej z naszymi krajami – powiedziała Premier Beata Szydło.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...