27.05.2020
IV etap znoszenia obostrzeń

– Trzy miesiące temu postawiliśmy sobie jasny cel, choć trudny do zrealizowania. Ten cel polegał na tym, by w taki sposób przesunąć falę zachorowań, aby nie zabrakło łóżek, respiratorów, środków medycznych do leczenia chorych. Udało się to zrealizować – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowe, na której poinformował o kolejnym etapie znoszenia obostrzeń.

– Od 30 maja zmieniamy zasady dotyczące zasłaniania nosa i ust. Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe – z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe – oznajmił.

W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii.

– Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry, a także obiekty rekreacyjne: siłownie i kluby fitness. Dopuszczalna będzie też organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Tutaj również obowiązywać będą rygory sanitarne – powiedział.

Ponadto, od niedzieli nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...