– Wczoraj w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata o przyszłości sektora transportowego. Prawo i Sprawiedliwość od zawsze stoi po stronie firm zajmujących się transportem. Największe grupy polityczne w PE zadecydowały wbrew prawu i regulaminowi o procedowaniu Pakietu Mobilności – poinformował Europoseł PiS Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej z udziałem Europosłów Karola Karskiego i Ryszarda Czarneckiego.
Dodał, że przegłosowano złe, szkodliwe raporty, które nie ułatwią funkcjonowania sektorowi transportowemu.
– Głosowanie nad Pakietem Mobilności pokazało, że PO, SLD – wszyscy, którzy nazywają się Koalicją Europejską, nie znaczą nic w PE, a europosłowie z Koalicji Europejskiej nie są w stanie wpływać na to, co dzieje się w Europarlamencie – oznajmił.
Europoseł Ryszard Czarnecki stwierdził, że PO, która mówi o gwarancji wpływów Polski w Europie, nie potrafiła załatwić dobrego budżetu, pomimo posiadania swojego komisarza ? Ewy Bieńkowskiej.
– PO, szczycąca się swoimi wpływami w Europie, nie jest w stanie przekonać swoich partnerów do poparcia polskich postulatów – kontynuował.
Europoseł Karol Karski dodał, iż komisarz Bieńkowska nie reaguje, gdy podejmowane są w PE decyzje sprzeczne z interesem Polski.
– Koalicja Europejska mówi ?wielki wybór?, a my mówimy, że to wielkie oszustwo – podsumował Europoseł Tomasz Poręba.