12.01.2017
Dobrze, że okupacja mównicy się zakończyła, ale muszą zostać wyciągnięte wnioski

– Dobrze, że okupacja mównicy się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie. – Innym wyjściem jest uczciwa umowa między partiami – że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej – dodał.

– Wszyscy Polacy są równi wobec prawa i wobec wszystkich musi być ono równo sankcjonowane – oświadczył.

Jarosław Kaczyński skomentował zapowiadany przez opozycję wniosek o odwołanie Marszałka Sejmu.

– Wniosek o odwołanie Marszałka Marka Kuchcińskiego ma charakter nieracjonalny, wręcz kabaretowy – mówił Prezes Kaczyński.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...