– Czyste środowisko i czyste powietrze to dobro narodowe Polaków. Będziemy dążyli do tego, żeby były one w jak najlepszym stanie – mówił podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki, który wcześniej spotkał się z rodziną z programu pilotażowego Laboratorium Skawina, realizowanego w ramach programu ?Czyste Powietrze?.
Mniej biurokracji, szybkie rozpatrywanie wniosków i łatwiejsze uzyskanie dofinansowania ? to najważniejsze zmiany w programie.
– Dzięki obniżeniu norm alarmów smogowych będziemy lepiej informowani. Cały program ma służyć temu, by Polakom zostało więcej pieniędzy w kieszeni ? oznajmił.
Podkreślił, że ?Czyste Powietrze? to niższe koszty dla obywateli, dla polskich rodzin, lepsze powietrze wokół nas i lepsze warunki dla całej gospodarki. Jak dodał, dzięki dobrej współpracy z samorządami ten program nabiera rozpędu.
– Dla nas czyste powietrze nie ma ceny. Na ten program będziemy kładli coraz większy nacisk. Inwestujemy w niego pieniądze budżetu państwa i środki unijne – poinformował.
Stwierdził, że ?w ciągu najbliższych lat rząd chce doprowadzić do poprawy jakości powietrza?.
– Do takiej poprawy, by powietrze w miastach i miejscowościach było czyste. To nasze podstawowe zadanie – wyjaśnił.