08.02.2018
Cieszę się, że doszło do porozumienia z rezydentami

– Udało nam się dojść do porozumienia z rezydentami. Zarówno Minister Zdrowia, jak i młodzi lekarze kierowali się dobrem pacjentów. W naszych działaniach pokazujemy, że służba zdrowia jest dla nas priorytetem i chcemy ją poprawiać – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM.

Dodał, że skuteczność działania jest ważna, aby razem ze środowiskiem medycznym pracować dla dobra pacjentów.

– Służba zdrowia potrzebuje spokoju, aby wypracowywać najlepsze rozwiązania zarówno dla personelu jak i pacjentów – oznajmił.

Podkreślił, że część środków z uszczelnienia programu przeznaczone zostaną na programy społeczne, ale duża ich część popłynie do służby zdrowia.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski także zapewnił, że ochrona zdrowia jest priorytetem.

– Przeznaczamy środki na poprawę komfortu pacjenta i personelu medycznego. Chcielibyśmy, aby lekarze pracujący w jednym miejscu pracy, mieli godziwe wynagrodzenie – powiedział.

Poinformował, iż wszelkie niepokoje lekarzy zostały wygaszone przez podpisanie porozumienia.

– Wszystkim nam zależy na tym, aby służba zdrowia działała sprawnie i dla dobra pacjentów – podsumował.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...