11.05.2017
Chcemy przywrócić w Polsce sprawiedliwość

– Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki został powołany na Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Przed komisją stoi zadanie przywrócenia ludziom sprawiedliwości i wiary w państwo polskie – powiedziała Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w KPRM.

Dodała, że ci, którzy są uczciwi muszą wiedzieć, że państwo stoi po ich stronie.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypomniał, że kamienice i nieruchomości były przejmowane przez osoby, które nie miały do tego prawa.

– Niezależnie od Komisji Weryfikacyjnej, równolegle toczą się śledztwa Prokuratury. Zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany, które przywrócą sprawiedliwość – stwierdził.

Wiceminister Patryk Jaki zaznaczył, że Rząd Premier Beaty Szydło konsekwentnie realizuje swój program.

– Obiecaliśmy powołanie Komisji Weryfikacyjnej i teraz to realizujemy. Czekamy, aż Sejm powoła poszczególnych jej członków. Już teraz zachęcamy wszelkie organizacje, aby zgłaszały swój akces do prac w komisji. Zakładamy, że każdego miesiąca będziemy zajmować się inną sprawą – powiedział Wiceminister Jaki.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...