– Obiecywaliśmy Polskę solidarną, Polskę równych szans i spełnienia tej obietnicy staramy się dotrzymywać – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Opola.
Dodał, że kluczowym zadaniem jest przyciąganie inwestycji, alokacja środków w sposób bardziej sprawiedliwy oraz realizowanie polityki zrównoważonego rozwoju, na którą rząd przeznacza środki finansowe pozyskiwane m.in. dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego.
– Polityka naszych poprzedników polegająca na prywatyzacji dóbr narodowych i ciepłej wody w kranie w małym stopniu odpowiadała ambicjom i aspiracjom Polaków. My kierujemy się innymi wyznacznikami: chcemy budować Polskę naszych marzeń, a nie marzeń naszych sąsiadów – podkreślił.
Przypomniał o realizowanych przez rząd wielu programach społecznych m.in.: ?Dobry Start?, czy kontynuacji Programu ?Rodzina 500+?, który okazał się wielkim sukcesem.
– Chcemy, by Polska się rozwijała, a nie zwijała. Nasi poprzednicy zamknęli ponad 400 posterunków Policji w ciągu 8 lat. Dziś odtwarzamy te posterunki, bo bezpieczeństwo obywateli jest najwyższym dobrem – oznajmił.
Zaznaczył, że Polska jest jedna i należy budować ją wspólnie ?w pewnym demokratycznym sporze, w konstruktywnym dialogu?.
– Wierzę, że poprzez dialog dojdziemy do jeszcze lepszych rozwiązań. Dzisiejszy czas to czas szansy. Potrzebujemy dumy z Polski – podsumował.