12.07.2017
Celem Funduszu jest naprawa lokalnych dróg

– Celem Funduszu Dróg Samorządowych jest realizacja bardzo ambitnego programu naprawy dróg lokalnych w najmniejszych samorządach – powiedziała Premier Beata Szydło w Sejmie.

Dodała, że samorządowcy bezskutecznie pukają do urzędów marszałkowskich, zdominowanych przez PO i PSL.

– Propozycja stworzenia funduszu, z którego będą budowane drogi samorządowe, gminne i powiatowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków – oznajmiła.

Podkreśliła, że dzięki imponującym wynikom gospodarczy, jest to dobry moment, w którym można rozważać wprowadzenie programu Funduszu Dróg Samorządowych.

– Dzisiaj rozpoczynamy dyskusję nad tym projektem i możliwością realizacji drogi do każdego domu w Polsce, a nie tylko tam, gdzie mieszkają działacze Platformy Obywatelskiej – poinformowała Premier Beata Szydło.

Przeczytaj również

„Samorząd przyszłości”. Debata programowa PiS: Powrót do wielkich inwestycji i rozwój każdej gminy

9 maja odbyła się kolejna debata z cyklu „Myśląc Polska – Alternatywa 2.0”, zatytułowana „Samorząd przyszłości”. Liderzy Prawa i Sprawiedliwości przedstawili program zrównoważonego rozwoju kraju, ostro krytykując powrót obecnych władz...