– Ze strony samorządowców padła propozycja współpracy nad projektem w sprawie metropolii warszawskiej. Wola mieszkańców musi być brana pod uwagę, a my nie działamy pod presją czasu. Możemy pozwolić sobie na rozmowy i konsultacje społeczne – powiedział Poseł PiS Jacek Sasin podczas konferencji prasowej w Warszawie.
Poseł podziękował samorządowcom za uwagi, które wygłosili oraz za chęć współpracy nad projektem.
– Chcemy dać Warszawie szansę rozwoju i zależy nam na tym, aby przebiegało to w zgodzie (?) Będziemy wspólnie, po kolei pracować nad danymi obszarami. Mamy nadzieję na wzrost jakości życia i poprawę infrastruktury szczególnie w gminach okołowarszawskich – zaznaczył.
– Naszą intencją jest to, aby samorząd gminny pozostał całkowicie niezależny. Nie chcemy rozbudowywać biurokracji. Nie służy to obywatelom, a jest jedynie obciążeniem – ocenił Poseł Sasin.