27.06.2018
Będziemy bronić dobrego imienia Rzeczypospolitej

– Podstawowym naszym celem była i jest walka o prawdę, o dobre imię, o to, aby przedstawić realia II wojny światowej. Przywracamy dziś prawdziwą opowieść o Polsce – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Sejmie ws. nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Dodał, że nie tylko ustawa będzie utrzymana, ale też cały rozdział, który dotyczy wszystkich instrumentów cywilno-prawnych.

– Chcemy bronić dobrego imienia Rzeczypospolitej. Polska zdała egzamin w najstraszliwszych czasach II wojny światowej. W relacjach międzynarodowych budujemy prawdziwą polską narrację. Nie było czegoś takiego jak polskie obozy śmierci, polskie obozy koncentracyjne – oznajmił.

Podkreślił, że broniąc honoru naszych przodków, podkreślamy rolę Polskiego Państwa Podziemnego.

– Przez nasze działania edukacyjne i działania w sferze kultury, będziemy pogłębiać wiedzę w świecie o faktycznej roli Polski – powiedział.

Przeczytaj również

Oświadczenie

Pani Beata Bieniek-Wiera, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu (spółce Skarbu Państwa), została ujęta na „Liście kolesi” publikowanej na stronie kolesie.pl. Oświadczamy, że nie są nam...