Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju

- Rząd Zjednoczonej Prawicy jako pierwszy przygotował program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” - powiedziała Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg podczas wystąpienia w Sejmie.

Poinformowała, że program wprowadza innowacyjne rozwiązania i stanowi kompleksowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz i ich rodzin. Obejmuje również wsparcie dla kobiet w ciąży, zwłaszcza, gdy ciąża jest powikłana, zapewnia opiekę, także paliatywną. 

- To Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził rozwiązania i uregulowania prawne służące egzekucji alimentów. Tworzymy ośrodki koordynacyjno-rehabilitacyjne i opiekuńcze, aby otoczyć dzieci szczególną opieką. Wypracowujemy rozwiązania wsłuchując się w potrzeby osób niepełnosprawnych. Chcemy sprawnie i efektywnie działać na rzecz człowieka, który oczekuje wsparcia - oznajmiła.

Dodała, że „życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i powinno ono być chronione przez ustawę zasadniczą”.

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik przypomniał, że rząd Zjednoczonej Prawicy, jako pierwszy, zagwarantował osobom niepełnosprawnym wpływ na ich funkcjonowanie.

- Nie jestem członkiem PiS-u. Jestem tutaj dlatego, że jest to pierwszy rząd, który osobom niepełnosprawnym zagwarantował możliwość wpływania na ich sytuację. I chcę państwu powiedzieć, że niezależnie od orientacji politycznej organizacje pozarządowe współpracują z rządem reprezentowanym przez pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych - powiedział.

Podkreślił, że „osoby niepełnosprawne potrafią być szczęśliwe, mogą szczęśliwie żyć mając Zespół Downa, nie mając rąk, nie poruszając nogami, nie chodząc, nie słysząc, nie widząc”.


Lista aktualności