Za rządów PiS Polska się rozwija

- Droga z północy na południe była dla wielu mieszkańców koszmarem, żaden rząd przed nami nie mógł dokończyć tych odcinków drogowych. Cieszę się, że polskie firmy z polskim kapitałem realizują powierzone inwestycje w naszym kraju - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Kamieńsku koło Łodzi.

Jak powiedział, Polska za rządów PiS mocno się rozwija.

- Za czasów naszych poprzedników infrastruktura w Polsce była słabo rozwijana. Budujemy, modernizujemy autostrady oraz drogi krajowe i lokalne dla obywateli, bo bezpieczna i szybsza podróż w wysokim standardzie jest priorytetem. Wydajemy bezprecedensowe pieniądze na wielkie inwestycje w drogi gminne i powiatowe, każdy samorząd może to potwierdzić. Te drogi są krwioobiegiem gospodarczym dla naszego kraju - poinformował.

- Dziękuję wszystkim, którzy ciężką pracą przyczyniają się do powstawania dróg w Polsce. Nasze polskie firmy mają wielką zasługę w powstawaniu autostrad i dróg w kraju. To najlepsze firmy pod względem budowy dróg, szybkiej realizacji oraz świetnej jakości - zaznaczył Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Ta autostrada obok Łodzi - jest oknem gospodarczym na świat. Wielu inwestorów już zamierza lokować tutaj swoje firmy, bo dla województwa łódzkiego jest to idealna perspektywa rozwojowa. Znad Bałtyku możemy jechać teraz na południe kraju i pokonać taką trasę w 5 godzin - zaznaczył Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda.

Lista aktualności