Polscy rolnicy potrzebują wsparcia

- Jest czas żniw. To okres, gdy rolnicy zbierają plony całorocznej pracy. Rolnicy wiedzą, że to jest właśnie ten moment, w którym owoce pracy są widoczne. (…) Więcej się pracuje na wsi, rolnicy więcej uzyskują plonów, ale mniej zarabiają. Dlaczego? Bowiem państwo pozostawiło rolników, wieś została sama. Polscy rolnicy potrzebują wsparcia, potrzebują, by państwo stanęło po ich stronie, by było poczucie, że rolnictwo to priorytet dla gospodarki. Dziś potrzebujemy tego, rolnicy potrzebują godnego życia. Upominamy się o to, i mówimy, że na polskiej wsi również muszą być takie same szanse życiowe jak w miastach - mówiła Beata Szydło podczas sobotniej wizyty w gminie Odrzywół.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości przypominała, jak ważne są problemy polskich rolników.

- Nie wolno nam oddawać tego pola, nie wolno dawać nam narzucać interesów innych gospodarek. Nie dajmy sobie wmówić, że musimy się podporządkować i robić to, co sugerują inni - stwierdziła.

- Polski rolnik za swoją pracę będzie otrzymywać godne wynagrodzenie, nie będzie oszukiwany, nie będzie wyzyskiwany, tylko będzie mógł i będzie w stanie utrzymać się ze swojej ciężkiej pracy na roli - dodała.

Podczas wizyty Beacie Szydło towarzyszył europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski, który zwrócił uwagę na bierną a czasem wręcz szkodliwą postawę rządu oraz nieumiejętne dysponowanie środkami unijnymi.

- Po zmianie rządu łatwiej będzie również z organizowaniem się rolników, bo zadbamy o to, by pieniądze były uczciwie i sprawiedliwie dzielone. Naprawdę z Unii są duże pieniądze, tylko pod warunkiem, że będą rzeczywiście dostawali je ci, którzy chcą coś zrobić - informował.

Bo pieniądze, które były, zostały zmarnowane, rozdzielone miedzy kolegów zaprzyjaźnionych, wszystkich krewnych i znajomych. Komisja Europejska odebrała przecież kilkadziesiąt milionów euro nieprawidłowo wydanych pieniędzy. To wielki problem - dodał europoseł.
 
Lista aktualności