Jesteśmy zjednoczeni! Razem idziemy po trzecie zwycięstwo!

24 czerwca w Bogatyni odbył się wiec Zjednoczonej Prawicy z udziałem Premiera, Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz liderów ugrupowań koalicyjnych.

Jako pierwsza głos zabrała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w swoim przemówieniu podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość obroni Kopalnię Turów.

- Bogatynia stała się symbolem wolności i suwerenności Polski - zaznaczyła.

Przypomniała, że „dotknęła nas pandemia, przyszła wojna na Ukrainie, ale radzimy sobie z wyzwaniami, ponieważ mamy dobry rząd”.

Premier, Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że „to, co dzieje się wokół kopalni Turów to atak na suwerenność Polski. Polska musi pozostać suwerenna, wolna. Nikt nie będzie nas uczył, ani nic dyktował. Będziemy w UE, ale będziemy suwerenni”.

- My jesteśmy z Solidarności i chcemy wyrazić solidarność z pracownikami, którzy już po raz drugi zostali zaatakowani bez żadnego powodu. To jest coś naprawdę niezwykłego, coś, co skłania nas do tego spotkania i twardego powiedzenia "nie" - oznajmił.

Dodał, że praca Polaków jest święta.

- Dziś w Polsce pracuje 17 milionów osób, to rekord w dziejach naszego kraju. Mamy najniższe bezrobocie w historii. Dziś Polska ma dobrego gospodarza! Polska z dobrym gospodarzem, z ogromną dynamiką, która jest w naszym Narodzie i bez tego strasznego mechanizmu okradania państwa idziemy do przodu. Jeżeli obronimy naszą suwerenność to będziemy się nadal rozwijać – powiedział.

Premier, Prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się także do referendum ws. przymusowej relokacji imigrantów. Jak stwierdził, będzie to znaczące dla UE.

- Naród musi wyrazić swoje zdanie. Wzywam wszystkich, którzy wezmą udział w tym referendum, aby powiedzieli: NIE! – zaapelował.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro również podkreślał, iż Turów stał się symbolem polskiego sporu wobec dyktatury UE, a jednocześnie symbolem suwerennej Polski.

- Niestety to także symbol unijnej arogancji i chęć pozbawienia tysięcy ludzi miejsc pracy, a my na to nie pozwolimy! W Polsce jest rząd Zjednoczonej Prawicy pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. To rząd, który wybrał dobro Polski, a nie interesy Niemiec lub Brukseli. O to idzie stawka nadchodzących wyborów. Czeka nas wiele wyzwań i decyzji, aby Polska została obroniona. Nam zależy na dobru obywateli – odwrotnie, niż myśli opozycja – mówił.

Jak zaznaczył lider partii Republikanie Adam Bielan „te nadchodzące wybory zdecydują o przyszłości naszego kraju”.

- Nie pozwolimy wyrwać i oddać naszej suwerenności dla dobra zachodnich państw i rządu sterowanego zza granicy naszego kraju. Tylko Zjednoczona Prawica gwarantuje stabilną i bezpieczną Polskę – zapowiedział.

Lider partii OdNowa Marcin Ociepa w swoim wystąpieniu mówił, że „wszyscy, którzy stawiają dzisiaj na wolność i solidarność, bezpieczeństwo i rozwinięty gospodarczo kraj, powinni być zgromadzeni i pod sztandarem Zjednoczonej Prawicy i razem iść do zwycięstwa”.

- Nasze barwy narodowe to biel i czerwień. Piękne są nasze barwy ojczyste, które każdy z nas ma w swoich sercach. Kiedy wybuchała wojna za naszą granicą, nie wahaliśmy się ani chwili i z otwartymi sercami przyjęliśmy ludzi w potrzebie. To pokazuje jakim jesteśmy silnym i zjednoczonym narodem – przypomniał lider koła Polskie Sprawy Zbigniew Girzyński.

- Zbliżające się wybory są najważniejszymi od 1989 roku. Ich stawka jest bardzo duża, ponieważ zdecydujemy, czy Polska ma się nadal rozwijać, czy popaść w letarg. Te wybory będą o byt Rzeczpospolitej i nie możemy odpuścić tych wyborów – mówił Premier Mateusz Morawiecki w podsumowującym wiec wystąpieniu.

Premier zaznaczył, że rząd Polski monitoruje sytuację na Ukrainie i w Rosji, a rząd który rozbudowuje polską armię gwarantuje suwerenność, dobrobyt i bezpieczeństwo na kolejne dziesięciolecia.

Podkreślił również, żeby Polacy nie dali się zwieść kłamstwom przekazywanym przez polityków opozycji oraz media im sprzyjającym.

- Przypomnijcie sobie pracę za 5 zł za godzinę, wielką emigrację, umowy śmieciowe. Dziś Polacy wracają do Polski. Musimy zwyciężyć i jesteśmy do tego na dobrej drodze. Będziemy dbali o każdego zwykłego człowieka. Takie jest nasze przekonanie o szacunku. Polska jest dla wszystkich. Chcemy i mamy dobre relacje ze wszystkimi, którzy chcą za granicą mieć dobre relacje z nami. Ale nie pozwolimy sobie wejść na głowę – mówił.

Zaapelował do wszystkich, aby „nie dać sobie wejść na głowę”.

- Widzimy, jaka jest strategia lidera Platformy Obywatelskiej - kłamstwo i chamstwo. Nie dajcie się sprowokować, jesteśmy Zjednoczoną Prawicą! – powiedział.


Lista aktualności