Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców

- Są z nami młodzi ludzie. Chodzi o to, aby dzieci nie były poddawane praktykom, które są dla nich szkodliwe. Szczególnie mam na myśli praktyki seksualizacji dzieci, już w wieku przedszkolnym. Dlatego powstała społeczna inicjatywa ustawy, aby taką ustawę chroniącą młodzież uchwalić – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak wspomniał, jeżeli mówimy o największej ochronie powinno się myśleć o dzieciach.

- Osoba dorosła podejmuje sama za siebie decyzje, natomiast odnośnie dzieci – muszą istnieć ograniczenia zastosowane poprzez władze szkolne. Bardzo dziękuję Pani Marszałek za to, że tę sprawę i walkę o dobro młodzieży podjęła. Jest to bardzo wysoki patronat ze strony Pani Elżbiety Witek. To, że podjęła się takiego działania jest pełne podziwu i uznania – dodał.

- Chronić dzieci, wspierać rodziców – to hasło, które musi przyświecać każdemu z nas. 20,30 lat wcześniej nie było takich zagrożeń z jakimi w obecnym świecie muszą zmagać się dzieci od najmłodszych lat. Ochrona młodzieży to nasz priorytet – mówiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Poinformowała, iż wszyscy mówimy jednym głosem – zagrożenia, które płyną z każdych stron oraz rosnąca agresja wśród młodzieży musi zostać ograniczona.

 - Rodzice pomimo najlepszych chęci nie wiedzą jak poradzić sobie z problemami, które dotykają ich dzieci. Seksualizacja jest wielkim zagrożeniem, które musimy powstrzymać. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć ustawę obywatelską, aby chronić dzieci. Zawsze będę wspierała takie ustawy. Konstytucja gwarantuje prawo do wychowania dzieci przez rodziców zgodnie z wartościami jakie sami wyznają. Przyszłość, kondycja psychiczna i fizyczna dzieci – to polska racja stanu! – stwierdziła.

Lista aktualności