Afery Platformy - ciąg dalszy

- Do aferzystów z PO dołączają kolejne osoby. Spotykamy się tutaj, bo chcemy pokazać, iż ci, którzy najwięcej krzyczą i wytykają nam błędy – sami mają najwięcej „za uszami”. Ludzie Tuska rządzą cały czas w Polsce i szkodzą, działając na niekorzyść Polski. Kolejnym przykładem jest Pan Joński. Dzisiaj to on krytykuje prezesów spółek skarbu państwa, którzy zarabiają o wiele mniej niż kiedy rządziła PO, ale jednakowo nie widzi różnicy, że spółki skarbu państwa za czasów naszych rządów przynoszą znaczący zysk, a podczas rządów opozycji było odwrotnie – mówił Poseł PiS Daniel Milewski podczas konferencji w Łodzi.

- Władze Łodzi zrezygnowały z 1,5 mld zł, które mogły zostać przeznaczone na realizację wielu inwestycji, które służyłyby rozwojowi miasta. Ale zamiast inwestycji to w tym samym czasie były tutaj budowane trzy stadiony o podobnych warunkach technicznych. Jeden stadion kosztował 47 mln zł, drugi 112 mln zł, a trzeci 250 mln zł. W Łodzi przepłaca się na stadiony, ponieważ nie ma w tym mieście gospodarza. Szczytem niegospodarności było oddanie deweloperom działek za połowę ceny. Te tereny mogły zostać wykorzystane na obiekty kulturalne, czy przemysłowe. Platforma Obywatelska to niegospodarność pieniędzmi publicznymi - w Łodzi doskonale to widzimy – poinformował Minister w KPRM Włodzimierz Tomaszewski.

 - Politycy PO liczą na słabą pamięć Polaków, ale to właśnie politycy Platformy rządzą w dużych miastach w Polsce. Za rządów PO-PSL ówcześni prezesi Spółek Skarbu Państwa zarabiali miliony i dochodziło do wyprzedawania majątku publicznego – zaznaczył Wiceminister Aktywów Państwowych Jan Kanthak.

 Wspomniał, że Poseł Joński zarządzając basenem w Łodzi zarabiał 20 tys. zł miesięcznie, a teraz atakuje zarobki obecnych prezesów Spółek Skarbu Państwa, których odpowiedzialność jest nieporównywalnie większa.

- Natomiast Poseł Myrcha według przekazów medialnych był wspólnikiem w jednej z kancelarii prawnych, która obsługiwała firmę udzielającą lichwiarskich pożyczek. Tusk mówi o rzekomej mafii śmieciowej, ale ona w rzeczywistości była w Warszawie. To politycy związani z Platformą Obywatelską zostali oskarżeni o korupcję, oni mają postawione zarzuty. Jeśli Platforma Obywatelska chce szukać aferzystów to niech robi to we własnym gronie, bo właśnie tam należy ich szukać – powiedział.

Lista aktualności