10 lat temu rząd PO-PSL podniósł wiek emerytalny

- Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem stabilnej polityki społecznej. To nasz rząd zwiększył emerytury, a także obniżył wiek emerytalny. Wprowadziliśmy program Mama 4+, wypłacamy dodatkowe świadczenia dla seniorów - 13. i 14. Emeryturę - powiedział Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Przypomniał, że 10 lat temu koalicja PO-PSL wystawiła wyrok i podniosła wiek emerytalny dla kobiet z 60. do 67 lat, a dla mężczyzn z 65. do 67 lat.

- Za rządów PO/PSL i Donalda Tuska panowało rekordowe na owe czasy bezrobocie - blisko 14,5 proc. To ponad 2 mln 300 tys. ludzi bez pracy. A co to była za praca? Bardzo często 5 złotych za godzinę. Donald Tusk mówił Polakom: „Pracujcie jak najdłużej”, ale była to praca w warunkach uwłaczających godności pracownika - oznajmił.

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński podkreślił, że na spotkaniach z mieszkańcami z terenów popegeerowskich politycy Prawa i Sprawiedliwości obiecali, że obniżą wiek emerytalny.

- Wygraliśmy wybory i spełniliśmy nasze obietnice - powiedział.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg dodała, że rząd PiS wprowadził wiele programów, takich jak Rodzina 500+, Maluch+, czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

- Jesteśmy wiarygodni, ponieważ realizujemy złożone obietnice - to jest nasze najważniejsze postanowienie. Ważne jest to, aby przypomnieć działania PO-PSL, bo w tym roku minimalna emerytura wzrasta o 119% w porównaniu z 2015 r. - oświadczyła.

Jak mówiła „dzięki temu, że jesteśmy wiarygodni, możemy iść z dumą do wyborów. Fundamentem naszej polityki jest rodzina. Silna rodzina to silna Polska!”.

Lista aktualności