Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest naszym priorytetem

- To, co zobaczyłem w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego, to coś budującego. Zobaczyłem zespół, który poświęca się i udziela pomocy potrzebującym. To fundamentalne działanie, które poprawia zdrowie psychiczne naszych dzieci - powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży EZRA UKSW.

- Takie środowiskowe centra jak to, a jest ich już ich ponad 200, odgrywają fundamentalną rolę w walce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - dodał.

Podkreślił, że w ciągu ostatnich 5 lat rząd przeznaczył 2 razy więcej środków na terapię, pracę środowiskową, zdrowie psychiczne i poradnictwo psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

- Zdajemy sobie sprawę, jak kluczowe jest to, żeby w tym okresie pandemii dbać o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Mało jest ważniejszych spraw, niż ta. To test naszej wrażliwości i empatii - zaznaczył.

Podziękował specjalistom Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego za przygotowanie modułu, który będzie wdrażany w całej Polsce.

Lista aktualności