Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021- 2024

- Dziś na Posiedzeniu Rady Ministrów został przyjęty Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021- 2024. Efektem tego w następnych latach tylko na drogi krajowe zostanie przeznaczone 2,5 mld zł - poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.

Przekazał, że Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024 odnosi się do przebudowy skrzyżowań, przebudowy doświetleń, oświetlen i jest skonstruowany według kryteriów, które mają służyć ochronie zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.

- Jednym z priorytetów rządu jest zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych - podkreślił.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk dodał, że nowy program przysłuży się bezpieczeństwu ruchu drogowego, a ilość dramatycznych sytuacji i tragedii na polskich drogach zostanie ograniczona.

- Działamy poprzez edukację, działamy poprzez zmiany prawa i działamy poprzez inwestycje. W każdej z tych dziedzin staramy się zrobić wszystko, aby tych wypadków drogowych było jak najmniej- powiedział.

Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber zaznaczył, że w ramach programu zostaną zbudowane m. in. chodniki, ścieżki rowerowe czy zatoki autobusowe i te inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Lista aktualności