Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Prezesa, Wicepremiera J. Kaczyńskiego

- Zgłoszony przez opozycję wniosek jest bezzasadny i niemerytoryczny. Nie macie do zaproponowania nic, poza atakiem i polityczną awanturą. Jesteście nadal totalną opozycją bez pomysłu i planu - powiedział Poseł PiS Sylwester Tułajew podczas wystąpienia w Sejmie.

- To jest chyba najlepsze podsumowanie, o co w tym wszystkim chodzi. My się zajmujemy sprawami Polaków, rozwiązujemy ich problemy, wy niezmiennie zajmujecie się Prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz PiS - zwrócił się do opozycji. 

Przypominał też, że w 2015 r. Jarosław Kaczyński „jako pierwszy sprzeciwił się przymusowej relokacji migrantów, na którą zgodziła się ówcześnie rządząca Platforma Obywatelska”.

- Dziś wszyscy widzimy, kto miał rację w tej sprawie. Ileż wtedy było ataków na nas - zaznaczył.

Głos w Sejmie zabrał także Prezes PiS, Wicepremier Jarosław Kaczyński. 

- Ogromna większość tego, co zostało tu powiedziane, to pomieszanie absurdu i kłamstw. Nie jesteście w stanie zrozumieć tego, że ktoś potrafi kierować się interesami Polski, a nie interesami swojej grupy - mówił.

Zaznaczył, że politycy opozycji „zastosowali taką socjotechnikę, która jest znana od wieków - czyli zmianę znaczenia słów i zmianę znaków wartości”.

Dodał, że komitet ds. bezpieczeństwa, którym kieruje, jest instytucją koordynacyjną i zajmuje się problemami związanymi z przede wszystkim obroną narodową, zarówno w jej wymiarze zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jak powiedział, jest tu dużo do zrobienia, po wielu latach zaniedbań.

- Ta praca zostanie wykonana. Ja wiem, wy będziecie się tym bardzo martwić, bo państwo będzie silniejsze, nie będzie już z tektury - tłumaczył.

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że wniosek o wotum nieufności wobec Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, nie jest jedynie wnioskiem o jego odwołanie, ale także próbą zdezawuowania wizji Polski, którą proponuje.

Podkreślił, że Wicepremier Jarosław Kaczyński jest tą osobą, która na samym początku rozpoznała błędną, patologiczną naturę III RP i ją w bardzo konkretnych i precyzyjnych słowach obnażała.

- Dzięki temu można było budować pewną ofertę. Ofertę sprawiedliwą, dobrą, opartą o drogą polityczną Lecha i Jarosława Kaczyńskich - dodał.

Szef rządu odniósł się również do działań opozycji.

- Wasza postawa świadczy o tym, że nie tylko jesteście opozycją totalną, ale także partią zewnętrzną wobec polskich interesów, polskiej racji stanu - stwierdził.


Lista aktualności