Wywiad z Prezesem PiS, Wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim

- Wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności był bardzo słaby, a przemówienie przewodniczącego Borysa Budki było stekiem kłamstw i niebywałej agresji. W nieudolny sposób próbował rozbić jedność Zjednoczonej Prawicy - mówił Prezes PiS, Wicepremier Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

- Lata mijają, a oni nie prezentują niczego poza swoją wizją świata, straszliwie prostacką wizją świata i człowieka, który poza swoje interesy nie jest w stanie wykroczyć i tak sobie wyobraża również innych, relacje między nimi - dodał.

Zwracając się do polityków opozycji stwierdził, że nie są w stanie zrozumieć, że ktoś naprawdę potrafi kierować się interesami Polski, a nie interesami swoich grupek.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się również do kwestii negocjacji z Unią Europejską.

- Sytuacja jest niełatwa, skomplikowana, ale jeśli zostanie przyjęta propozycja, która w tej chwili jest przygotowana, to będzie dobrze. Chociaż w tego typu walkach stuprocentowych zwycięstw się nie odnosi. Sądzę jednak, że będziemy mogli dużo uzyskać, wziąwszy pod uwagę realia. Wierzę w umiejętności negocjacyjne Premiera Mateusza Morawieckiego - oznajmił.

Zaznaczył jednocześnie, że na tę chwile nie wiadomo jeszcze, czy porozumienie zostanie osiągnięte, gdyż jest kilka państw, które na pewno będą bardzo ostro się przeciwstawiać.

- Mamy dobry, mocny układ z Premierem Węgier Viktorem Orbanem, jest tam też bardziej letnie, ale jednak dość wyraźne poparcie niektórych innych państw i w związku z tym może być nie najgorzej - stwierdził.

- Musimy iść szeroko, musimy łączyć ludzi różnych poglądów, bo inaczej nie jesteśmy w stanie zwyciężać. Prawica to poglądy ludzi, którzy mają w różnych sprawach, także bardzo ważnych, także fundamentalnych z punktu widzenia etycznego, niekiedy różne od siebie poglądy, chociaż one nigdy nie przekraczają ani w jedną ani w drugą stronę pewnej miary - powiedział.

Lista aktualności