Prezes PiS J. Kaczyński: Jestem dumny z Premier Szydło

- Premier Beata Szydło pokazała, że jest właściwą osobą na miarę tego czasu, kiedy to Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej. Jestem osobiście dumny, że mamy taką Premier. Dziękuję jej z całego serca za te dni, za te godziny i za tę umiejętność obrony polskich spraw - powiedział dziś Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas powitania Pani Premier, która wróciła ze Szczytu Rady Europejskiej w Brukseli. 

Prezes PiS zaznaczył, że "Beata Szydło należy do tych, którzy z podniesioną głową walczą o to, co jest najważniejsze i realizują swoją misję polskiego premiera, polskiego polityka, polskiego męża stanu".

Premier Beata Szydło podziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz całej partii za wsparcie. Dziękowała także całemu zespołowi, który był z nią na unijnym szczycie.

- Przeżywaliśmy tam niełatwe chwile, ale my walczyliśmy rzeczywiście o sprawy Polski. Walczyliśmy o zasady.  Na każdym kroku w czasie tych kilku dni podkreślaliśmy: walczymy o zasadę, ażeby państwa członkowskie Unii Europejskiej miały równe prawa, każde państwo ażeby miało prawo do decydowania, kto je reprezentuje na najważniejszych stanowiskach, bo to jest prawo podmiotowego, suwerennego państwa - powiedziała Szefowa Rządu.

- To nie jest porażka, to jest zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest pełnoprawnym, podmiotowym państwem, dumnym państwem, które jest członkiem Unii Europejskiej. Zależy nam na tym, żeby UE była zjednoczona, żeby się rozwijała i na pewno Polska zrobi wszystko, żeby tak było - zaznaczyła Premier.

Na lotnisku na Szefową Rządu przywitali także: Marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, Wicepremier i Minister Kultury Piotr Gliński, ponadto Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, a także Szefowa Gabinetu Politycznego Premier Elżbieta Witek i Pełnomocnik Rządu ds. energetycznych Piotr Naimski.


Lista aktualności