Nie chcemy wyprowadzić Polski z Unii Europejskiej

- Oszustwem, manipulacją i nadużyciem jest sugerowanie, że chcemy wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej. Każdy, kto posługuje się tego rodzaju stwierdzeniami, kłamie i wprowadza w błąd opinię publiczną - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas briefingu w Warszawie.

Dodał, że pomysł Unii Europejskiej dwóch prędkości może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

- Polska, stawiając twardy opór, stała się państwem, które ma odwagę przeciwstawić się tej fatalnej koncepcji. Jesteśmy głęboko przekonani, że Unia Europejska powinna istnieć, ale wymaga głębokich reform - oznajmił.

Podkreślił, że dzięki ostatnim wydarzeniom, Polska zyskała nową, mocniejszą pozycję w Unii Europejskiej. 

- Chcę bardzo serdecznie podziękować Pani Premier Szydło za jej determinację i odwagę. Kto potrafi się postawić, na pewno nie traci, a wiele może zyskać - stwierdził.

Poinformował, że temat o rzekomym wyjściu Polski z Unii Europejskiej jest stworzony przez opozycję, i jest to kolejna próba ataku na PiS.

- Jeżeli oświadczenie Marine Le Pen rzeczywiście padło, to jest ona w błędzie. Unia Europejska powinna być zachowana w całości, z mocną pozycją państw narodowych. Musi być jednością, to dzięki niej jest w stanie wyjść z kryzysu i odnieść sukces - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Lista aktualności