Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje obronę wartości

- Nadchodzące wybory, to wybory wielkiej stawki. Będziemy decydować o losie Polaków, o tym, w którą stronę pójdziemy, czy obronimy się przed pewnymi zagrożeniami. Lista nr 4, formacja Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje obronę wartości, gwarantuje obronę Polski - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy.

Dodał, że „stawką tych wyborów jest m. in. obrona polskiej złotówki, która nas chroni”.

- Nasi konkurenci będą dążyli do wprowadzenia euro, a wszyscy wiemy, jakie to miało skutki w innych państwach Unii Europejskiej - oznajmił.

Podkreślił, że kolejną wartością jest obrona prawa do wychowania własnych dzieci. Jak zaznaczył, „dzieci są przyszłością i należy je chronić”.

- Mamy prawo do obrony naszego bezpieczeństwa na ulicach, obrony przed przymusową relokacją, na którą nie ma naszej zgody - powiedział.

 Kolejny punkt to obrona praw polskich konsumentów, by mogli oni kupować towary o takiej samej jakości, jak w innych państwach.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, iż Europa musi wrócić do korzeni, dokonać syntezy tradycji z nowoczesnością.

- Warto iść na wybory, aby było w Polsce normalnie, a normalność jest wtedy, gdy wszyscy Polacy doświadczają wzrostu gospodarczego. Polskość to wolność, solidarność i normalność - powiedział.

Zaapelował, aby Polacy, 26 maja, licznie poszli do wyborów.

- Wizja Europy, którą prezentujemy wymaga energicznych liderów. Prawo i Sprawiedliwość takich ma. Zmobilizujmy swoich bliskich, aby poszli na wybory, abyśmy mogli tę wizję realizować - oznajmił.


Lista aktualności