Pracownicy i pracodawcy otrzymają wsparcie ze strony państwa

- Jesteśmy w trakcie prac nad pakietem stabilności i bezpieczeństwa. Jest on niezbędny, bo zdajemy sobie sprawę, że gospodarka polska, europejska i światowa ucierpią przez koronawirusa - poinformował Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w najbliższych dniach przedstawione zostaną konkretne działania, żeby pracownicy i pracodawcy otrzymali wsparcie ze strony państwa.

Jak dodał, „na froncie walki z koronawirusem spotykamy się wszyscy”.

- Robimy co w naszej mocy, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie się. To wielki test z solidarności. Na tę chwilę 25 tysięcy osób objętych jest nadzorem epidemicznym, a 8 tysięcy przebywa pod kwarantanną. Dziękuję Polakom za przestrzeganie procedur - powiedział.

Zaapelował o rozsądek i nierozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podziękował kierowcom i innym pracownikom związanym z transportem miejskim, ogólnokrajowym i międzynarodowym.

Poinformował, że trwają prace związane ze zmniejszeniem liczby pociągów, ale podkreślił jednocześnie, że połączenia nie zostaną zawieszone.

- Te połączenia muszą funkcjonować, ale może być ich mniej. Marszałkowie województw niezależnie podejmują decyzje odnośnie kolei regionalnych - oznajmił.

Zaapelował też do samorządów o zawieszenie obowiązku opłat w strefach parkowania.

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz przypomniał o rządowej akcji #LotDoDomu. Poinformował, iż na stronie LOT zarejestrowanych jest ok. 30 tys. Polaków, którzy chcą wrócić do kraju.

Lista aktualności